Wytwarzanie prądu z energii słonecznej - dla domu

elektrownie słoneczne gniezno

Nowoczesne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej

Ekologia jest obecnie trendem spotykanym na każdym etapie życia codziennego. Każdy z nas chce przyczynić się do ochrony środowiska w jak największym stopniu. Nic więc dziwnego, że cel ten jest osiągany

Wytwarzanie prądu z energii słonecznej - dla domu elektrownie słoneczne gniezno
na różnych płaszczyznach działania.
Jednym z nich jest fotowoltaika. Metoda ta polega na pozyskiwaniu światła słonecznego, przetwarzanego na niezbędny do codziennego funkcjonowania prąd elektryczny. Istnieje kilka rozwiązań, jakie daje nam fotowoltaika. Jednym z nich i chyba obecnie najpopularniejszym są kolektory słoneczne. Takie zastosowania przyczyniają się do pozyskania energii, którą można następnie wykorzystać w środowisku domowym. Przydomowe kolektory słoneczne mocowane są najczęściej na dachu budynku, nieco rzadziej na jego bocznej elewacji. Położenie kolektorów zależne jest od kąta padania promieni słonecznych. Rozmieszczone na dachu dają możliwość pozyskiwania energii nawet w mniej słoneczne dni. Innym rozwiązaniem, jakie daje fotowoltaika jest stosowanie paneli słonecznych na polach uprawnych czy w pobliżu sygnalizacji świetlnych. Zlokalizowane w ten sposób kolektory słoneczne powodują, że pozyskana za ich pomocą energia odnawialna wykorzystywana jest przez rolników, służby drogowe czy władze gminne.
Podsumowując, niezależnie od zastosowanej metody, energia odnawialna stanowi dodatkowe źródło energii, mające istotny wpływ na ochronę środowiska. Decydując się jednak na rozwiązania, jakie daje fotowoltaika, warto pamiętać o tym, by wybrać takie, które będzie miało najkorzystniejszy wpływ zarówno na otaczające nas środowisko, jak i nasze zapotrzebowania energetyczne.


boi sygnalizacyjnych świateł drogowych itp

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 – 1,0 m². Ogniwa te przede wszystkim są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń, np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Ważnym jest przy tym by montażem

Nasz kraj znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państwa na świecie. Bazowanie na energii pozyskiwanej z kopalin to nie tylko jest nie tylko nieprzyszłościowe ze względu na ograniczone zasoby - przede wszystkim źle wpływa na nasze środowisko. A na pewno wszyscy chcielibyśmy żyć w czystym otoczeniu. Dlatego warto zainwestować w kolektory słoneczne.
Fotowoltaika to pozyskiwanie energii elektrycznej ze źródła, jakim są promienie słoneczne. Jest to zatem energia odnawialna, bezpieczna dla naszej planety. Już od wielu lat wdrażane są instalacje fotowoltaiczne, które wciąż się rozwijają i są coraz bardziej rentowną metodą pozyskiwania energii. Oprócz korzyści dla ochrony środowiska, energia odnawialna ma też inną zaletę - jest tańsza niż pozyskiwanie energii w innych sposób. Posiadając kolektory słoneczne możemy sporo zaoszczędzić na rachunkach. Wiele domów korzysta z energii odnawialnej, by chociażby ogrzać wodę, jednak nowoczesne rozwiązania pozwalają na korzystanie z tak pozyskanej energii w całym domu. Chociaż sama instalacja fotowoltaiczna kosztuje bardzo dużo, to jednak jest bardzo mądrą inwestycją, która się zwróci, gdyż pozwoli nam znacząco zaoszczędzić na rachunkach. Ważnym jest przy tym, by montażem malej elektrowni słonecznej przy domu zajmowali się profesjonaliści, którzy obliczą nam, jak duża instalacja potrzebna jest na nasze gospodarstwo domowe, w zależności od ilości domowników, wielkości domu oraz projektu domu i materiału, z jakiego został zbudowany.



© 2019 http://dla-domu.informator.mazowsze.pl/